Pulmonolog

Pulmonolog – to specjalista z zakresu chorób układu oddechowego specjalizujący się w ich diagnostyce i leczeniu. Schorzenia układu oddechowego oraz płuc występują coraz częściej choćby z powodu ciągłego wzrostu zanieczyszczenia powietrza. Najczęstsze schorzenia to astma oskrzelowa, gruźlica, mukowiscydoza, rozstrzenie oskrzeli, rak płuc, zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc. Pierwszymi objawami, z którymi powinniśmy się udać do pulmonologa to przewlekły kaszel lub chrypka. W przypadku bólu podczas oddychania lub ucisku w klatce piersiowej konsultacja jest tym bardziej wskazana. Lekarz po przeprowadzeniu wywiadu i postawieniu właściwej diagnozy winien skierować pacjenta na badania i prowadzić ku całkowitemu wyleczeniu. W naszej przychodni możesz przeprowadzić badanie zwane spirometrią.


dr n. med. Justyna Kościuch

Specjalizacje: alergologia, choroby wewnętrzne. Ukończyła I wydział Akademii Medycznej w Warszawie. Pracuje w Klinice Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii Centralnego Szpitala Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Banacha w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Alergologicznego i Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc. Autor i współautor prac naukowych dotyczących astmy i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc publikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych.

Konsultacje w zakresie alergologii dla dorosłych i dzieci, punktowe testy skórne, badanie spirometryczne z próbą rozkurczową, immunoterapia swoista.

godz. przyjęć:

poniedziałek 16:00 – 18:00

PAKIETY Skip to content