EKG

Elektrokardiografia to często wykonywane badanie profilaktyczne pracy serca. EKG jest bardzo prostym badaniem, wykonywane jest za każdym razem, kiedy lekarz wyczuje w stetoskopie zaburzenia rytmu serca lub pacjent zgłasza kołatania lub kłucie w klatce piersiowej. Elektrokardiografia jest badaniem ogólnodostępnym, powszechnym i stosunkowo niedrogim. Badanie EKG pozwala sprawdzić częstość i rytm pracy serca za pomocą elektrod przymocowanych do ciała pacjenta w odpowiednich miejscach. Podczas badania lekarz jest w stanie określić też ewentualne problemy z niedokrwieniem, zaburzenia przewodzenia oraz co najważniejsze – cechy zawału. Oprócz tego specjalista może ocenić, czy impuls elektryczny, który pobudza nasze serce do pracy, wydostaje się w węzła zatokowego. Przydatne jest również w rozpoznaniu tzw. bloków, czyli zaburzeń przewodzenia prądu w sercu. Dzięki temu bez dodatkowej diagnostyki podejmuje się decyzję o wszczepieniu stymulatora. Elektrokardiografia znajduje zastosowanie w diagnostyce wielu chorób serca, m.in. arytmii, choroby wieńcowej lub zapalenia mięśnia sercowego.


W przychodni Hadmedica możesz przeprowadzić badanie EKG z opisem lub bez, występuje ono też w pakiecie wraz z konsultacją kardiologa oraz badaniem Echo serca.

Podczas konsultacji ze specjalistą kardiologiem badanie wykonuje:

dr Monika Grzęda

Specjalistka kardiologii i chorób wewnętrznych. Większość pracy zawodowej związana z Kliniką Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, gdzie zdobyła nie tylko obie specjalizacje, ale też bezcenne doświadczenie i wiedzę, również w pracy ambulatoryjnej.

godz. przyjęć:

wtorek 17:30 – 19:30


PAKIETY Skip to content